Povinnost provozovatelů zajišťovat výchozí revize a periodické provozní revize plynových zařízení je dána vyhláškou 250/2021 Sb. a prováděcím nařízením vlády č. 191/2022 Sb. Jedná se tedy o zákonnou povinnost, závaznou pro všechny provozovatele plynových zařízení.
Neplněním této povinnosti provozovatel plynového zařízení riskuje správní pokutu v případě kontroly ze strany technické inspekce či inspektorátu bezpečnosti práce a zákaz provozu plynového zařízení, respektive trestní stíhání pro obecné ohrožení, v případě vzniku škodní události s následkem škody na majetku či zdraví osob.

Revize plynu jsou zákonnou i morální povinností provozovatelů

Je potřeba si uvědomit, že zemní plyn, kterého se revize plynových zařízení týkají nejčastěji, je plynem bez výrazného zápachu a bez barvy. Jeho únik z vadného plynového zařízení může způsobit otravu osob plynem, ale také výbuch s následným požárem. Proto je provádění revizí plynu nejen zákonnou, ale především morální povinností každého provozovatele plynového zařízení.

Kontaktujte nás …

Volejte : 840-840-600

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na revize plynových zařízení a servisní prohlídky plynových spotřebičů

Vyplňte prosím z pohodlí domova náš krátký poptávkový formulář.

Jeho vyplnění Vám nezabere ani 3 minuty.

Naši revizní technici s kvalifikací pro revize plynových zařízení , případně servisní technici pro servis plynových spotřebičů, Vás budou obratem kontaktovat, nabídneme Vám termín realizace a předběžný odhad ceny revizních či servisních prací. Dohodneme vše potřebné pro realizaci Vaší poptávky.


REVIZE PLYNU, SERVIS PLYNOVÝCH KOTLŮ
TELEFONICKY ONLINE

 Potřebuji dohodnout

    • Revizi plynoinstalace
    • Revizi pro připojení plynoměru
    • Výchozí revizi
    • Provozní revizi
    • Servis plynového kotle

 

Havárie plynu a plynoinstalací - horká linka Odeslat poptávku na plynoinstalatérské práce