Výklad pojmů : revize – kontroly – servisní prohlídky plynových přímotopů

Proč jsou nutné revize a servisní prohlídky plynových přímotopů

Výchozí revize plynových přímotopů

Výchozí revize plynových přímotopů je pro všechny provozovatele plynových přímotopů zákonným předpokladem před uvedením každého plynového přímotopu do provozu – povinnost je určena zákonným ustanovením závazným pro všechny provozovatele plynových zařízení, kterým je Vyhláška 85/1978 Sb.

Provozní revize plynových přímotopů

Provozní revize plynových přímotopů je pro provozovatele plynového přímotopu zákonným předpokladem k jeho provozování – povinnost provozovatele zajistit provozní revize plynových přímotopů vyplývají rovněž z Vyhlášky 85/1978 Sb. Povinnost zajištění provozních revizí plynových přímotopů se nevztahuje na domácnosti.

Servisní prohlídky plynových přímotopů

Servisní prohlídky plynových přímotopů nejsou pro provozovatele zákonnou povinností, je však v jejich zájmu je 1x ročně zajišťovat a nechat provést certifikovaným servisním technikem. Důvodů je několik :

 • zachování záruky na plynový přímotop od výrobce v prvních letech provozu plynového přímotopu
 • zajištění bezpečného a spolehlivého provozu plynového přímotopu v topné sezóně i po ukončení záruky
 • získání dokladu o pravidelné odborné údržbě plynového přímotopu pro případ vzniku škody nebo jiné pojistné události, zaviněné provozem plynového přímotopu
 • zajištění pravidelných kontrol plynového spotřebiče a dokladu o jejich provedení 1x ročně, což by jinak spadalo do povinnosti provozovatele plynového přímotopu

Kdo zodpovídá / kdo provádí : revize-kontroly-servisní prohlídky

Revize plynových přímotopů

Revize plynových přímotopů zajišťuje provozovatel objektového plynovodu v návaznosti na znění Vyhlášky 85/1978 Sb., a je tedy zákonnou povinností provozovatele plynového zařízení tuto revizi zajistit. Vykonává ji pak certifikovaný revizní technik plynových zařízení v rámci celkové revize .

Kontroly plynových přímotopů

Kontroly plynových přímotopů provádí servisní technik v rámci servisní prohlídky plynového přímotopu 1x ročně. Za provedení pravidelné kontroly plynového přímotopu v zákonných lhůtách je odpovědný provozovatel plynového přímotopu, který servisní prohlídku a kontrolu plynového přímotopu objednává.

Servisní prohlídky plynových přímotopů

Servisní prohlídky plynových přímotopů provádí servisní technik s autorizací pro servis plynových spotřebičů dané značky. Za zajištění servisní prohlídky plynového přímotopu 1x ročně je zodpovědný provozovatel plynového přímotopu, který od servisního technika obdrží protokol o provedené servisní prohlídce plynového přímotopu – tento slouží zároveň jako doklad o provedené kontrole plynového zařízení.

Pro domácnosti a organizace platí rozdílné povinnosti

Revize plynových přímotopů pro domácnosti

Pro domácnosti platí povinnost zajištění výchozí revize plynového přímotopu před jeho uvedením do provozu. Provozní revize plynových přímotopů nejsou pro domácnosti ze zákona povinné. Domácnosti však ve vlastním zájmu musí zajistit pravidelné každoroční servisní prohlídky plynových přímotopů servisním technikem.

Revize plynových přímotopů pro organizace

Pro organizace platí povinnost zajistit výchozí revizi plynového přímotopu před jeho uvedením do provozu, dále pak povinnost zajištění periodických kontrol plynového přímotopu servisním technikem v rámci servisní prohlídky plynového přímotopu 1x ročně a povinnost zajištění provozní revize plynového přímotopu revizním technikem 1x za 3 roky.

Provádíme revize a servisní prohlídky plynových přímotopů v celé ČR

Naši revizní technici plynových zařízení a servisní technici plynových spotřebičů provádějí revize plynových přímotopů , kontroly plynových přímotopů a servisní prohlídky plynových přímotopů pro domácnosti i organizace v celé České republice.

Pro které plynové přímotopy provádíme revize a servisní prohlídky

Revize a servisní prohlídky provádíme pro plynové přímotopy značek Ariston, Baumatic, Beretta, Baxi, Buderus, Dakon, DeDietrich, Destila, Ferroli, Gasex, Immergas, Junkers, Moratop, Protherm, Therm, Thermona, Vaillant, Viadrus, Viessmann.


Kontaktujte nás …

Volejte : 840-840-600

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na revize plynových zařízení a servisní prohlídky plynových spotřebičů

Vyplňte prosím z pohodlí domova náš krátký poptávkový formulář.

Jeho vyplnění Vám nezabere ani 3 minuty.

Naši revizní technici s kvalifikací pro revize plynových zařízení , případně servisní technici pro servis plynových spotřebičů, Vás budou obratem kontaktovat, nabídneme Vám termín realizace a předběžný odhad ceny revizních či servisních prací. Dohodneme vše potřebné pro realizaci Vaší poptávky.


REVIZE PLYNU, SERVIS PLYNOVÝCH KOTLŮ
TELEFONICKY ONLINE

 Potřebuji dohodnout

  • Revizi plynoinstalace
  • Revizi pro připojení plynoměru
  • Výchozí revizi
  • Provozní revizi
  • Servis plynového kotle

 

Havárie plynu a plynoinstalací - horká linka Odeslat poptávku na plynoinstalatérské práce