Výklad pojmů : revize – kontroly – servisní prohlídky plynových trub

Proč jsou nutné revize a servisní prohlídky plynových trub

Výchozí revize plynových trub

Výchozí revize plynových trub je pro všechny provozovatele plynové trouby zákonným předpokladem před uvedením plynové trouby do provozu – povinnost je určena zákonným ustanovením závazným pro všechny provozovatele plynových zařízení, kterým je Vyhláška 85/1978 Sb.

Provozní revize plynových trub

Provozní revize plynových trub je pro provozovatele plynové trouby zákonným předpokladem k jeho provozování – povinnost provozovatele zajistit provozní revize plynových trub vyplývají rovněž z Vyhlášky 85/1978 Sb. Povinnost zajištění provozních revizí plynových trub se nevztahuje na domácnosti.

Servisní prohlídky plynových trub

Servisní prohlídky plynových trub nejsou pro provozovatele zákonnou povinností, je však v jejich zájmu je 1x ročně zajišťovat a nechat provést certifikovaným servisním technikem. Důvodů je několik :

 • zachování záruky na plynovou troubu od výrobce v prvních letech provozu plynové trouby
 • zajištění bezpečného a spolehlivého provozu plynové trouby v topné sezóně i po ukončení záruky
 • získání dokladu o pravidelné odborné údržbě plynové trouby pro případ vzniku škody nebo jiné pojistné události, zaviněné provozem plynové trouby
 • zajištění pravidelných kontrol plynového spotřebiče a dokladu o jejich provedení 1x ročně, což by jinak spadalo do povinnosti provozovatele plynové trouby

Kdo zodpovídá / kdo provádí : revize-kontroly-servisní prohlídky

Revize plynových trub

Revize plynových trub zajišťuje provozovatel objektového plynovodu v návaznosti na znění Vyhlášky 85/1978 Sb., a je tedy zákonnou povinností provozovatele plynového zařízení tuto revizi zajistit. Vykonává ji pak certifikovaný revizní technik plynových zařízení v rámci celkové revize .

Kontroly plynových trub

Kontroly plynových trub provádí servisní technik v rámci servisní prohlídky plynové trouby 1x ročně. Za provedení pravidelné kontroly plynové trouby v zákonných lhůtách je odpovědný provozovatel plynové trouby, který servisní prohlídku a kontrolu plynové trouby objednává.

Servisní prohlídky plynových trub

Servisní prohlídky plynových trub provádí servisní technik s autorizací pro servis plynových spotřebičů dané značky. Za zajištění servisní prohlídky plynové trouby 1x ročně je zodpovědný provozovatel plynové trouby, který od servisního technika obdrží protokol o provedené servisní prohlídce plynové trouby – tento slouží zároveň jako doklad o provedené kontrole plynového zařízení.

Pro domácnosti a organizace platí rozdílné povinnosti

Revize plynových trub pro domácnosti

Pro domácnosti platí povinnost zajištění výchozí revize plynové trouby před jejím uvedením do provozu. Provozní revize plynových trub nejsou pro domácnosti ze zákona povinné. Domácnosti však ve vlastním zájmu musí zajistit pravidelné každoroční servisní prohlídky plynových trub servisním technikem.

Revize plynových trub pro organizace

Pro organizace platí povinnost zajistit výchozí revizi plynové trouby před jejím uvedením do provozu, dále pak povinnost zajištění periodických kontrol plynové trouby servisním technikem v rámci servisní prohlídky plynové trouby 1x ročně a povinnost zajištění provozní revize plynové trouby revizním technikem 1x za 3 roky.

Provádíme revize a servisní prohlídky plynových trub v celé ČR

Naši revizní technici plynových zařízení a servisní technici plynových spotřebičů provádějí revize plynových trub , kontroly plynových trub a servisní prohlídky plynových trub pro domácnosti i organizace v celé České republice.

Pro které plynové trouby provádíme revize a servisní prohlídky

Revize a servisní prohlídky provádíme pro plynové trouby značek Ariston, Baumatic, Beretta, Baxi, Buderus, Dakon, DeDietrich, Destila, Ferroli, Gasex, Immergas, Junkers, Moratop, Protherm, Therm, Thermona, Vaillant, Viadrus, Viessmann.


Kontaktujte nás …

Volejte : 840-840-600

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na revize plynových zařízení a servisní prohlídky plynových spotřebičů

Vyplňte prosím z pohodlí domova náš krátký poptávkový formulář.

Jeho vyplnění Vám nezabere ani 3 minuty.

Naši revizní technici s kvalifikací pro revize plynových zařízení , případně servisní technici pro servis plynových spotřebičů, Vás budou obratem kontaktovat, nabídneme Vám termín realizace a předběžný odhad ceny revizních či servisních prací. Dohodneme vše potřebné pro realizaci Vaší poptávky.


REVIZE PLYNU, SERVIS PLYNOVÝCH KOTLŮ
TELEFONICKY ONLINE

 Potřebuji dohodnout

  • Revizi plynoinstalace
  • Revizi pro připojení plynoměru
  • Výchozí revizi
  • Provozní revizi
  • Servis plynového kotle

 

Havárie plynu a plynoinstalací - horká linka Odeslat poptávku na plynoinstalatérské práce