Výklad pojmů : revize – kontroly – servisní prohlídky plynových sporáků

Proč jsou nutné revize a servisní prohlídky plynových sporáků

Výchozí revize plynových sporáků

Výchozí revize plynových sporáků je pro všechny provozovatele plynového sporáku zákonným předpokladem před uvedením plynového sporáku do provozu – povinnost je určena zákonným ustanovením závazným pro všechny provozovatele plynových zařízení, kterým je Vyhláška 85/1978 Sb.

Provozní revize plynových sporáků

Provozní revize plynových sporáků je pro provozovatele plynového sporáku zákonným předpokladem k jeho provozování – povinnost provozovatele zajistit provozní revize plynových sporáků vyplývají rovněž z Vyhlášky 85/1978 Sb. Povinnost zajištění provozních revizí plynových sporáků se nevztahuje na domácnosti.

Servisní prohlídky plynových sporáků

Servisní prohlídky plynových sporáků nejsou pro provozovatele zákonnou povinností, je však v jejich zájmu je 1x ročně zajišťovat a nechat provést certifikovaným servisním technikem. Důvodů je několik :

 • zachování záruky na plynový sporák od výrobce v prvních letech provozu plynového sporáku
 • zajištění bezpečného a spolehlivého provozu plynového sporáku v topné sezóně i po ukončení záruky
 • získání dokladu o pravidelné odborné údržbě plynového sporáku pro případ vzniku škody nebo jiné pojistné události, zaviněné provozem plynového sporáku
 • zajištění pravidelných kontrol plynového spotřebiče a dokladu o jejich provedení 1x ročně, což by jinak spadalo do povinnosti provozovatele plynového sporáku

Kdo zodpovídá / kdo provádí : revize-kontroly-servisní prohlídky

Revize plynových sporáků

Revize plynových sporáků zajišťuje provozovatel objektového plynovodu v návaznosti na znění Vyhlášky 85/1978 Sb., a je tedy zákonnou povinností provozovatele plynového zařízení tuto revizi zajistit. Vykonává ji pak certifikovaný revizní technik plynových zařízení v rámci celkové revize .

Kontroly plynových sporáků

Kontroly plynových sporáků provádí servisní technik v rámci servisní prohlídky plynového sporáku 1x ročně. Za provedení pravidelné kontroly plynového sporáku v zákonných lhůtách je odpovědný provozovatel plynového sporáku, který servisní prohlídku a kontrolu plynového sporáku objednává.

Servisní prohlídky plynových sporáků

Servisní prohlídky plynových sporáků provádí servisní technik s autorizací pro servis plynových spotřebičů dané značky. Za zajištění servisní prohlídky plynového sporáku 1x ročně je zodpovědný provozovatel plynového sporáku, který od servisního technika obdrží protokol o provedené servisní prohlídce plynového sporáku – tento slouží zároveň jako doklad o provedené kontrole plynového zařízení.

Pro domácnosti a organizace platí rozdílné povinnosti

Revize plynových sporáků pro domácnosti

Pro domácnosti platí povinnost zajištění výchozí revize plynového sporáku před jeho uvedením do provozu. Provozní revize plynových sporáků nejsou pro domácnosti ze zákona povinné. Domácnosti však ve vlastním zájmu musí zajistit pravidelné každoroční servisní prohlídky plynových sporáků servisním technikem.

Revize plynových sporáků pro organizace

Pro organizace platí povinnost zajistit výchozí revizi plynového sporáku před jeho uvedením do provozu, dále pak povinnost zajištění periodických kontrol plynového sporáku servisním technikem v rámci servisní prohlídky plynového sporáku 1x ročně a povinnost zajištění provozní revize plynového sporáku revizním technikem 1x za 3 roky.

Provádíme revize a servisní prohlídky plynových sporáků v celé ČR

Naši revizní technici plynových zařízení a servisní technici plynových spotřebičů provádějí revize plynových sporáků , kontroly plynových sporáků a servisní prohlídky plynových sporáků pro domácnosti i organizace v celé České republice.

Pro které plynové sporáky provádíme revize a servisní prohlídky

Revize a servisní prohlídky provádíme pro plynové sporáky značek Ariston, Baumatic, Beretta, Baxi, Buderus, Dakon, DeDietrich, Destila, Ferroli, Gasex, Immergas, Junkers, Moratop, Protherm, Therm, Thermona, Vaillant, Viadrus, Viessmann.


Kontaktujte nás …

Volejte : 840-840-600

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na revize plynových zařízení a servisní prohlídky plynových spotřebičů

Vyplňte prosím z pohodlí domova náš krátký poptávkový formulář.

Jeho vyplnění Vám nezabere ani 3 minuty.

Naši revizní technici s kvalifikací pro revize plynových zařízení , případně servisní technici pro servis plynových spotřebičů, Vás budou obratem kontaktovat, nabídneme Vám termín realizace a předběžný odhad ceny revizních či servisních prací. Dohodneme vše potřebné pro realizaci Vaší poptávky.


REVIZE PLYNU, SERVIS PLYNOVÝCH KOTLŮ
TELEFONICKY ONLINE

 Potřebuji dohodnout

  • Revizi plynoinstalace
  • Revizi pro připojení plynoměru
  • Výchozí revizi
  • Provozní revizi
  • Servis plynového kotle

 

Havárie plynu a plynoinstalací - horká linka Odeslat poptávku na plynoinstalatérské práce