Plynové kotle

Výklad pojmů : revize – kontroly – servisní prohlídky plynových kotlů

Proč jsou nutné revize a servisní prohlídky plynových kotlů

Výchozí revize plynových kotlů

Výchozí revize plynových kotlů je pro všechny provozovatele plynového kotle zákonným předpokladem před uvedením plynového kotle do provozu – povinnost je určena zákonným ustanovením závazným pro všechny provozovatele plynových zařízení, kterým je Vyhláška 85/1978 Sb.

Provozní revize plynových kotlů

Provozní revize plynových kotlů je pro provozovatele plynového kotle zákonným předpokladem k jeho provozování – povinnost provozovatele zajistit provozní revize plynových kotlů vyplývají rovněž z Vyhlášky 85/1978 Sb. Povinnost zajištění provozních revizí plynových kotlů se nevztahuje na domácnosti.

Servisní prohlídky plynových kotlů

Servisní prohlídky plynových kotlů nejsou pro provozovatele zákonnou povinností, je však v jejich zájmu je 1x ročně zajišťovat a nechat provést certifikovaným servisním technikem. Důvodů je několik :

 • zachování záruky na plynový kotel od výrobce v prvních letech provozu plynového kotle
 • zajištění bezpečného a spolehlivého provozu plynového kotle v topné sezóně i po ukončení záruky
 • získání dokladu o pravidelné odborné údržbě plynového kotle pro případ vzniku škody nebo jiné pojistné události, zaviněné provozem plynového kotle
 • zajištění pravidelných kontrol plynového spotřebiče a dokladu o jejich provedení 1x ročně, což by jinak spadalo do povinnosti provozovatele plynového kotle

Kdo zodpovídá / kdo provádí : revize-kontroly-servisní prohlídky

Revize plynových kotlů

Revize plynových kotlů zajišťuje provozovatel objektového plynovodu v návaznosti na znění Vyhlášky 85/1978 Sb., a je tedy zákonnou povinností provozovatele plynového zařízení tuto revizi zajistit. Vykonává ji pak certifikovaný revizní technik plynových zařízení v rámci celkové revize .

Kontroly plynových kotlů

Kontroly plynových kotlů provádí servisní technik v rámci servisní prohlídky plynového kotle 1x ročně. Za provedení pravidelné kontroly plynového kotle v zákonných lhůtách je odpovědný provozovatel plynového kotle, který servisní prohlídku a kontrolu plynového kotle objednává.

Servisní prohlídky plynových kotlů

Servisní prohlídky plynových kotlů provádí servisní technik s autorizací pro servis plynových spotřebičů dané značky. Za zajištění servisní prohlídky plynového kotle 1x ročně je zodpovědný provozovatel plynového kotle, který od servisního technika obdrží protokol o provedené servisní prohlídce plynového kotle – tento slouží zároveň jako doklad o provedené kontrole plynového zařízení.

Pro domácnosti a organizace platí rozdílné povinnosti

Revize plynových kotlů pro domácnosti

Pro domácnosti platí povinnost zajištění výchozí revize plynového kotle před jeho uvedením do provozu. Provozní revize plynových kotlů nejsou pro domácnosti ze zákona povinné. Domácnosti však ve vlastním zájmu musí zajistit pravidelné každoroční servisní prohlídky plynových kotlů servisním technikem.

Revize plynových kotlů pro organizace

Pro organizace platí povinnost zajistit výchozí revizi plynového kotle před jeho uvedením do provozu, dále pak povinnost zajištění periodických kontrol plynového kotle servisním technikem v rámci servisní prohlídky plynového kotle 1x ročně a povinnost zajištění provozní revize plynového kotle revizním technikem 1x za 3 roky.

Provádíme revize a servisní prohlídky plynových kotlů v celé ČR

Naši revizní technici plynových zařízení a servisní technici plynových spotřebičů provádějí revize plynových kotlů , kontroly plynových kotlů a servisní prohlídky plynových kotlů pro domácnosti i organizace v celé České republice.

Pro které plynové kotle provádíme revize a servisní prohlídky

Revize a servisní prohlídky provádíme pro plynové kotle značek Ariston, Baumatic, Beretta, Baxi, Buderus, Dakon, DeDietrich, Destila, Ferroli, Gasex, Immergas, Junkers, Moratop, Protherm, Therm, Thermona, Vaillant, Viadrus, Viessmann.


Kontaktujte nás …

Volejte : 840-840-600

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na revize plynových zařízení a servisní prohlídky plynových spotřebičů

Vyplňte prosím z pohodlí domova náš krátký poptávkový formulář.

Jeho vyplnění Vám nezabere ani 3 minuty.

Naši revizní technici s kvalifikací pro revize plynových zařízení , případně servisní technici pro servis plynových spotřebičů, Vás budou obratem kontaktovat, nabídneme Vám termín realizace a předběžný odhad ceny revizních či servisních prací. Dohodneme vše potřebné pro realizaci Vaší poptávky.


REVIZE PLYNU, SERVIS PLYNOVÝCH KOTLŮ
TELEFONICKY ONLINE

 Potřebuji dohodnout

  • Revizi plynoinstalace
  • Revizi pro připojení plynoměru
  • Výchozí revizi
  • Provozní revizi
  • Servis plynového kotle

 

Havárie plynu a plynoinstalací - horká linka Odeslat poptávku na plynoinstalatérské práce


Servis plynových kotlů a jejich revize zajišťují v krajích ČR tato regionální revizní centra :

print